ÚJRA NYERT A BAJNOK, A CíMVéDő LASSAN LEMONDHAT A BL-RőL

Senkinek sem jó döntetlennel ért véget a Napoli–Roma rangadó az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában.

A legutóbbi idényben győzte nápolyiak Paulo Dybala 59. perces büntetője után még fordítani tudtak – Victor Osimhen a 84. percben maga is tizenegyesből volt eredményes –, de a fővárosiak a legvégén pontot mentettek (2–2).

A Napoli ezzel gyakorlatilag búcsút inthet a Bajnokok Ligája-indulásnak, hiszen maradt a kilenc pont hátrány a jelenleg még pont bejutó „farkasokkal” szemben, miközben már csak négy forduló van hátra.

Sőt, a Roma is bajba kerülhet, az Atalanta ugyanis 2–0-ra legyőzte az Empolit, ezzel egy meccsel kevesebbet játszva két pontra megközelítette a riválisát.

Ezekkel az eredményekkel pedig a Bolognának még az is belefért, hogy meglepő döntetlent játszott az Udinesével, előnye még mindig négy pont a Romával szemben.

A már biztosan bajnok Inter újra nyer, Hakan Calhanoglu duplájával fektette két vállra a 49. perctől emberhátrányban játszó Torinót (2–0).

Serie A, 34. forduló

Inter–Torino 2–0 (Calhanoglu 56., 60. – 11-esből)

Bologna–Udinese 1–1 (Saelemaekers 78., ill. Payero 45+1.)

Atalanta–Empoli 2–0 (Pasalic 42., Lookman 51.)

Napoli–Roma 2–2 (Oliveira 65., Osimhen 84. – 11-esből, ill. Dybala 59. – 11-esből, Abraham 89.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 89 pont (81–18, már bajnok), 2. Milan 70 (64–39), 3. Juventus 65 (47–26), 4. Bologna 63 (49–27), 5. Roma 59 (61–41), 6. Atalanta 57/33 meccs (61–37), 7. Lazio 55 (43–35), 8. Napoli 50 (52–43)

(Borítókép: Image Photo Agency/Getty Images)

2024-04-28T19:02:23Z dg43tfdfdgfd